Czy drewno na podłodze to dobry wybór?

Podłoga drewniana jest zastępowana innymi rozwiązaniami, ale to właśnie ona wciąż jest najbardziej popularna. Podłogi drewniane są bardzo estetyczne oraz uniwersalne. Wiele osób marzy o porządnej podłodze z prawdziwego drewna. Parkiety przeżywają istny renesans. Wypierane są jednak przez podłogowe panele, a nawet kafelki ceramiczne. Zapoznajmy się koniecznie z zaletami podłóg drewnianych.

Krótka historia podłóg drewnianych

Podłoga drewniana jest zastępowana innymi rozwiązaniami, ale to właśnie ona wciąż jest najbardziej popularna

Po podłogach drewnianych już chodzimy od około czterystu lat. Wówczas odchodzono od zimnych posadzek, głównie od tych kamiennych. Ceramika na podłogach pojawia się w piątym wieku przed naszą erą. Drewno w postaci parkietu królowało już w barokowej Francji oraz w kolonialnej Ameryce, w której były wykorzystywane deski drewniane. Oczywiście te zmiany mogliśmy obserwować tylko w rezydencjach oraz na dworach. W zwykłych domach stąpano po klepiskach oraz po kamieniu. Podłogi drewniane zaczęły być popularne w dziewiętnastym wieku. Wówczas powstały pierwsze fabryki, które produkowały deski oraz klepki na skalę masową. Od tego czasu już na dobre podłogi drewniane zagościły w naszych domach. Cenimy sobie podłogi drewniane ze względu na ciepło, piękno oraz pełną klasę.

Zalety podłóg drewnianych

Podłogi drewniane przede wszystkim musimy rozpatrywać pod kątem funkcjonalności oraz wyglądu

Podłogi drewniane przede wszystkim musimy rozpatrywać pod kątem funkcjonalności oraz wyglądu. W obrębie wizualnej sfery do atutów zaliczyć możemy charakter naturalny drewna. Może on nawiązywać do stylów klasycznych architektonicznych, jak na przykład rustykalizmu i modernizmu, jak i do tego podkreślać tendencje nowoczesne ekologiczne. Lita deska wnosić będzie do naszego pomieszczenia cechy skandynawskie. Do tego dochodzi uniwersalność. Podłoga drewniane daje także sporo aranżacyjnych możliwości i jest w stanie służyć świetnie za tło doskonałe dla różnych wnętrzarskich tendencji. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ma być bardzo elegancko, jak i tam, gdzie chcemy osiągnąć industrialny oraz surowy charakter. Deski oraz parkiet mogą być wykorzystane nawet w przestrzeniach, gdzie panować ma minimalizm, a ich wygląd dostosować możemy do naszych potrzeb indywidualnych.

Na sam koniec wspomnijmy o cieple. Deski naturalne roztaczają w pomieszczeniu bardzo charakterystyczną atmosferę. Kojarzy się ona z przytulnością, jak i także z domowym ciepłem. Podłogi drewniane często spotyka się w chatach górskich z kominkiem, a także w mieszkaniach oraz w jednorodzinnych domach. Na pewno będziemy zadowoleni z zakupu podłogi drewnianej. Tego możemy być pewni i to w stu procentach.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.