Jak wybrać producenta podłóg drewnianych?

Wykończenie domu to żmudny proces. Dużą wagę przykłada się w szczególności do podłogi. Jej wygląd jest w końcu bardzo istotny, ponieważ wpływa na klimat i atmosferę w pomieszczeniu. Dziś producenci podłóg drewnianych oferują wiele rozwiązań w tym zakresie. To jednak wcale nie ułatwia ostatecznego wyboru. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając konkretny rodzaj podłogi i jakiego producenta wybrać.

Różnorodność kolorystyczna

Wybierając deski drewniane na podłogę, w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na ich kolor. Dziś na rynku dostępne są deski podłogowe w naprawdę wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu deski podłogowe można bez trudu dobrać choćby do koloru ścian czy mebli. Dobry producent podłóg drewnianych powinien posiadać jak najszerszą ofertę kolorystyczną desek. Dodatkowo doradzić powinien przy ich wyborze. Pozwoli to na dobór takiej podłogi, która pasować będzie niezależnie od stylu, w którym zaaranżowane jest lub będzie pomieszczenie.

Wybierając konkretny rodzaj desek podłogowych, pamiętać trzeba, że wystój pomieszczenia, stanowić powinien spójną całość. Jest jednak taki materiał, który pasować będzie niemal zawsze

Wybór desek podłogowych

Wybierając konkretny rodzaj desek podłogowych, pamiętać trzeba, że wystój pomieszczenia, stanowić powinien spójną całość. Jest jednak taki materiał, który pasować będzie niemal zawsze. Mowa tu oczywiście o drewnie. Na rynku dostępne są różne typy podłóg drewnianych. Przy wyborze tej konkretnej uwagę zwrócić należy zwłaszcza na twardość desek, łatwość utrzymania ich w czystości oraz na to, czy dane drewno może zostać ułożone na ogrzewanie podłogowe (więcej). Zapoznając się z ofertami różnych producentów podłóg drewnianych, warto także sprawdzić, który z nich oferuje deski dodatkowo zabezpieczone. Mowa tu o tym, czy są one np. dodatkowo polakierowane. Dzięki temu będzie można mieć pewność co do tego, że podłoga przetrwa naprawdę sporo lat. To ważne, gdyż zakup podłogi drewnianej to zawsze inwestycja na długie lata.

Wybierając konkretny rodzaj desek podłogowych, pamiętać trzeba, że wystój pomieszczenia, stanowić powinien spójną całość

Twardość drewna

Wspomniano już, że przy wyborze drewnianych desek podłogowych uwagę zwrócić należy na ich grubość. Im twardsze drewno, tym lepsza ochrona podłogi. Dodatkowo postawić należy na takie deski podłogowe, które cechują się odpornością na ścieranie i wgniatanie. Dlatego warto wybrać ofertę takiego producenta podłóg drewnianych, który w swoim asortymencie posiada deski drewniane klasy III. To bardzo twardy i odporny rodzaj drewna. W grę wchodzi tu dąb, buk, orzech oraz jesion. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać także drewno klasy II. W tym przypadku mowa jest o sośnie czy klinie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ważne jednak, aby nie wybierać drewna klasy I. Nie jest to drewna nadające się na podłogę.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.