Parkiet – najważniejsze informacje

Parkiet ChapelParket to termin na podłogi wykonane z inkrustowanego drewna, ułożone w geometryczny wzór. Najczęstszymi wzorami są różne riffy na kwadratowych motywach, choć liczą się również bardziej niekonwencjonalne ujęcia, takie jak „sunbursts” czy medaliony. Słowo „parkiet” pochodzi od starego francuskiego „parchetu”, oznaczającego małą komorę lub obudowę. Starannie dobrane parkiety mogą współpracować z organicznymi nowoczesnymi wzorami, minimalistycznym wyglądem, a nawet domkami letniskowymi. Parkiet w chwili obecnej cieszy się bardzo dużą popularnością.

parkiet jest elegancki i wszechstronny. Jest to popularna opcja do salonów, sypialni, foyer, a nawet jadalni

Parkiety, które są wykonane z drewna inżynieryjnego składają się z warstw drewna z fornirem z twardego drewna na górze. Niezależnie od tego, czy wybierzesz solidny, czy inżynieryjny, nie ma różnicy w ostatecznym wyglądzie. To bardziej kwestia trwałości w dłuższej perspektywie. Klasyczna podłoga drewniana składa się z drewnianych desek szerszych niż 10 cm i dłuższych niż 1 m. Do parkietu używamy mniejszych kawałków drewna ułożonych w różne wzory, aby podłoga była bardziej atrakcyjna i dekoracyjna. Niedokończona podłoga parkietowa może dość łatwo ulec popsuciu. Dlatego nie zalecamy tego wyglądu, jeśli wiesz, że Twoja podłoga jest podatna na różne uszkodzenia. Ponadto możesz wybrać różne kolory i wzory, takie jak ciemne lub brązowe panele, jasne, bielone, brązowy lub ciemny dąb, szara jodełka itp. Oprócz tego można kilkakrotnie przeszlifować i wykończyć parkiet. Nie bój się więc od czasu do czasu dodawać nowego akcentu do swoich inżynieryjnych podłóg drewnianych.

Parkiety, które są wykonane z drewna inżynieryjnego składają się z warstw drewna z fornirem z twardego drewna na górze

O tym warto pamiętać!

Podsumowując, parkiet jest elegancki i wszechstronny. Jest to popularna opcja do salonów, sypialni, foyer, a nawet jadalni. Geometryczne wzory podłóg w jodełkę lub szewron wystarczą, aby wypełnić pokój. Najlepiej byłoby jednak trzymać je z dala od mniejszych przestrzeni, gdzie wizualnie mogą być prawie za duże. Tak długo, jak nie wybierasz skomplikowanego wzoru, nowoczesny parkiet może być dla Ciebie. Wstępnie wykończone płytki w szerokiej gamie stylów i wzorów drewna są łatwe do cięcia i klejenia na miejscu. A nowy parkiet jest również tańszy niż był jeszcze kilka lat temu. Warto również dodać, że czyszczenie parkietu niewiele różni się od jakiegokolwiek innego rodzaju podłogi drewnianej: regularnie susz mop, odkurzaj od czasu do czasu za pomocą przystawki do podłogi z twardego drewna i wykonuj głębokie czyszczenie co miesiąc za pomocą produktu wykonanego do podłóg z twardego drewna. Parkiet będzie idealny do każdego rodzaju pomieszczeń.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.