Podłoga drewniana w domu

Wykańczając dom lub mieszkanie wcześniej czy później stajemy przed dylematem wyboru co położymy na podłogę. Bardzo wiele osób w takim momencie decyduje się na panele lub płytki ceramiczne. Jednak od dawna bardzo popularnym rozwiązaniem jest tradycyjne drewno. Podłoga wykonana z drewna zazwyczaj tworzy wyjątkowy i estetyczny wygląd. Dobrze dobrana podłoga bez problemu będzie pasowała do większości wnętrz. Podłoga z drewna ma wiele zalet op.fi poniżej je wymienię.

Piękno i wytrzymałość

Każdy producent podłóg drewnianych – Chapel Parket gwarantuje wysoką jakość swoich podłóg. Drewno jest materiałem ponadczasowym i pomimo tego, że wiele produktów próbuję go imitować – to się nie udaje. Podstawową zaletą drewna jest możliwość jego renowacji oraz wieloletnia wytrzymałość. Bez problemu w kamienicach znajdziemy podłogi i wykonane z drewna, które mają po 100 lat.

Wykańczając dom lub mieszkanie wcześniej czy później stajemy przed dylematem wyboru co położymy na podłogę

Jeżeli jednak w jakiś sposób uszkodzimy podłogę wykonaną z drewna, to bez problemu możemy ją naprawić. Podłogę z drewna możemy uzupełniać a w razie jeżeli będzie taka potrzeba to możemy ją wycyklinować i ponownie pomalować lakierem.

Podłoga ciepła i cicha

Kolejną zaletą podłóg wykonanych z drewna jest doskonała izolacja. Lite drewno posiada takie właściwości, że zatrzymuje ciepło. Dzięki temu nagrzane pomieszczenie znacznie duży utrzymuje ciepło. Izolacja tak, a nie tylko zatrzymuje ciepło, ale również zatrzymuje dźwięki. Drewno samo w sobie również pochłania dźwięki, a to sprawia, że podłoga wykonana z drewna jest doskonałą izolacją. Drewniana podłoga również pozwala na ograniczenie strat ciepła ciągnących od betonowej posadzki. Ogólnie możecie być pewni, że drewniana podłoga to doskonała izolacja.

podłogi drewniane w domu mają bardzo wiele zalet

Ogrzewanie przy podłodze drewnianej

Jak wcześniej mówiłem podłoga z drewna pomaga utrzymywać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Pamiętajmy jednak, że najpierw musimy to pomieszczenie nagrzać. Jeżeli w domu lub mieszkaniu używamy tradycyjnych grzejników – to nie ma żadnego problemu. Znacznie gorzej wygląda sytuacja w przypadku jeżeli chcemy zdecydować się na ogrzewanie podłogowe. Co prawda nie jest ono kategorycznie wykluczone, ale rozwiązanie takie jest dość ryzykowne i większość fachowców odradza takie połączenie. Jeżeli jednak koniecznie chcemy zastosować takie rozwiązanie to musimy zadbać o właściwe izolowanie całej podłogi. Pamiętajmy również że ogrzewanie podłogowe może wymagać czasami dostępu.

Jak widać podłogi drewniane w domu mają bardzo wiele zalet. Teraz już wiecie, na co możecie liczyć decydując się na montaż drewnianych podłóg w waszym domu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.