Producent podłóg drewnianych – wszystko co należy wiedzieć na temat cen jego produktów

Wiele osób urządzając swoje wnętrza i porównując oferty drewnianych podłóg od różnych producentów, zastanawia się od czego tak naprawdę zależą ceny tych produktów i dlaczego czasami tak bardzo różnią się od siebie. Warto przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej i odpowiedzieć na to nurtujące wielu pytanie: Co składa się na koszt podłóg drewnianych?

Czy inwestowanie w drewniane podłogi jest opłacalne?

Drewno jest szlachetnym materiałem, który należy podkreślić – nigdy nie wychodzi z mody. Każde wnętrze, w którym znajduje się choć drobny drewniany element od razu wydaje się bardziej eleganckie i stylowe. Niepodważalną zaletą tego surowca jest jego trwałość i to właśnie dlatego wykorzystuje się go tak często do produkcji podłóg. Solidnie wykonane i w odpowiedni sposób pielęgnowane nawierzchnie drewniane wytrzymują długie lata w nienaruszalnym stanie.

Drewniane podłogi – jaki gatunek drewna wybrać?

Ceny drewnianych podłóg w dużym stopniu zależą od gatunku wybranego do ich produkcji drewna. Poszczególne rodzaje tego surowca różnią się od siebie nie tylko wyglądem i strukturą, ale także właściwościami. Drewno, które wykorzystuje się do wytwarzania podłóg i parkietów powinno charakteryzować się następującymi cechami: twardością, wytrzymałością, łatwością w pielęgnacji oraz odpornością na uszkodzenia. W te właściwości wpisują się między innymi: dąb, jesion, orzech amerykański, a także merbau. Gatunki tych drzew świetnie nadają się do obróbki i produkcji wysokich jakościowo podłóg drewnianych. Każdy producent podłóg drewnianych poleci zainwestowanie w nieco droższe rodzaje podłóg, które wystarczą na dłużej i nie będą wymagał napraw oraz konserwacji.

Drewno jest szlachetnym materiałem, który należy podkreślić - nigdy nie wychodzi z mody

Producent podłóg drewnianych

Każdy doświadczony producent podłóg drewnianych posiada zaufanego dostawcę materiałów, wiedząc, jak ważne jest kupowanie surowców tylko ze sprawdzonych źródeł. Może być wtedy pewny, że drewno przez niego zakupione było odpowiednio suszone, przechowywane w prawidłowych warunkach oraz ma dobry wygląd i strukturę. Zaufany dostawca to gwarancja jakości, drewna najwyższej klasy, co w konsekwencji przełoży się na cenę produktu z niego wykonanego.

Odpowiednia ochrona i pielęgnacja drewnianych podłóg

Decydując się na parkiet lub inny rodzaj drewnianej podłogi warto brać pod uwagę fakt, że aby zachowały one wygląd taki, jakim można było się cieszyć na samym początku ich montażu, trzeba nauczyć się odpowiedniej pielęgnacji. Drewno jest wymagającym materiałem i gdy nie jest w prawidłowy sposób utrzymywane lub zabezpieczane będzie wymagało napraw i konserwacji, które potrafią być naprawdę kosztowne. Do prawidłowego dbania o nawierzchnię drewnianą zalicza się przede wszystkim cyklinowanie, jednak oprócz tego wykonywać powinno się szereg innych zabiegów pielęgnacyjnych jak olejowanie czy lakierowanie. To pewnego rodzaju inwestycja w lepszy wygląd i wytrzymałość podłogi.

Drewniana podłoga – inwestycja na długie lata

Drewniane podłogi nie są tanią inwestycją dlatego zakup ich powinien odbywać się tylko za pośrednictwem zaufanych źródeł. Im dłużej producent jest na rynku i im więcej pozytywnych opinii zdążył zebrać przez ten czas, tym jest on bardziej wiarygodny i godny zaufania w oczach konsumenta. Czasami warto zainwestować więcej w zakup drewnianych podłóg i cieszyć się ich wieloletnią trwałością, niż obawiać się o ciągłe naprawy i konserwacje. Jak więc widać, na cenę tego produkty składa się wile czynników –  od wyglądu, przez rodzaj drewna, aż po wybór samego producenta. Jest to jednak inwestycja, która naprawdę się opłaca.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.