W jaki sposób powinno się wykańczać podłogę warstwową?

Podłogi drewniane cieszą się ogromną popularnością. Doceniamy je z uwagi na naturalny charakter samego materiału. Dostrzegamy w nim unikalne piękno oraz także pewne drobne niedoskonałości, które wnętrzu tylko nadają charakteru. Takie podłogi znajdziemy w ofercie wielu sklepów budowlanych. Producenci podłogowych desek warstwowych korzystają tylko i wyłącznie z produktów o najwyższej jakości do impregnacji oraz uszlachetnienia podłóg drewnianych. Przekłada się to na bardzo, ale to bardzo szeroki wybór podłóg lakierowanych oraz olejowanych, a do tego podłóg barwionych.

Podłogi drewniane cieszą się ogromną popularnością

Podłogi lakierowane należą do ulubionych materiałów inwestorów. Przede wszystkim o tym decyduje bardzo wysoki komfort użytkowania lakierowanych podłóg. Są one niezmiernie łatwe w pielęgnacji oraz do tego w utrzymaniu czystości. Producenci, którzy w swoim asortymencie posiadają podłogi warstwowe odeszli od lakierowania desek na wysoki połysk. Podłogi drewniane tego typu wykonuje się wyłącznie na potrzeby zabytkowych obiektów, jak i przestrzeni odnawialnych w zgodzie z ich bardzo oryginalną stylistyką.

Czy można mieć podłogi warstwowe oraz ogrzewanie podłogowe jednocześnie?

Inwestorzy wciąż z bardzo dużą obawą przechodzą do koncepcji drewnianej podłogi na ogrzewanie podłogowe. Kontrowersje przede wszystkim budzi sama trwałość podłogowego systemu. Obawiamy się, że podłogowe ogrzewanie prowadzić może do wysuszenia nadmiernego drewna, a później do wypaczenia desek. Powoduje to konieczność wymiany naszej podłogi. W praktyce te obawy uzasadnione są tylko w sytuacji, gdy na nasze ogrzewanie podłogowe zastosujemy parkiet nieodpowiedni, a więc podłogę, której dany producent nie przewidział w warunkach ogrzewania podłogowego pomieszczenia.

Znaczna większość warstwowych podłóg dostępnych w obecnych czasach na rynku jest oczywiście przystosowana do instalacji na ogrzewaniu podłogowym zarówno elektrycznym, jak i wodnym

Znaczna większość warstwowych podłóg dostępnych w obecnych czasach na rynku jest oczywiście przystosowana do instalacji na ogrzewaniu podłogowym zarówno elektrycznym, jak i wodnym. Są to najczęściej podłogi jesionowe oraz podłogi dębowe. Bardzo ważne podczas samej instalacji drewnianej podłogi na podłogowym ogrzewaniu jest przestrzeganie zaleceń producenta pod względem samych warunków montażu. Oczywiście na temat doboru konkretnych desek na ogrzewanie podłogowe, powinniśmy się skonsultować z fachowcami. Wszystko po to, aby nie popełnić żadnego znaczącego błędu. Taki remont jest przecież kosztowną inwestycją. Co więcej, chcemy aby inwestycja służyła nam latami, a nie po kilku miesiącach, czy nawet latach pojawiła się konieczność wymiany podłogi.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.