Podłogi drewniane i ich czyszczenie

Gdy chcemy mieć piękną i zadbaną podłogę drewnianą, to musimy pamiętać o pielęgnacji oraz czyszczeniu podłóg drewnianych. Czym myć podłogi drewniane, aby pięknie błyszczały? Kiedy się sprawdzi mydło, a kiedy specjalna pasta do parkietu? Czy czyszczenie parkietu sposobem domowym będzie skutecznym pomysłem? Koniecznie sprawdźmy to.

Musimy pamiętać, że drewno jest materiałem wytrzymałym oraz trwałym. Jednak jednocześnie jest to materiał bardzo wrażliwy. Nie warto w żadnym wypadku eksperymentować. Co mamy na myśli? Mamy na myśli zarówno wszelkie metody renowacji i konserwacji, jak i samej pielęgnacji. Postawmy na preparaty profesjonalne do drewna jak, chociażby płyn do lakierowych podłóg. Czym myć podłogę drewnianą, aby mu nie zaszkodzić, oraz mógł nam służyć wiele lat? Pielęgnacja codzienna drewnianej podłogi to nie tylko jej samo mycie. Aby dbać prawidłowo o podłogę z drewna, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych czynnościach. Numer jeden to regularne i niemal codzienne odkurzanie. W ten sposób chronimy powłoki, które zabezpieczają surowe drewno przed wszelkimi uszkodzeniami lakieru. Musimy podłogę odkurzać. Do tego celu używajmy szczotki z miękkim włosiem. W sklepach możemy kupić specjalne szczotki, które są przeznaczone do odkurzania pakietu oraz paneli.

Aby móc uniknąć wnoszenia błota, piasku bądź też innych zabrudzeń, powinniśmy zaplanować z uwagą strefę wejściową i uwzględnić w niej parę bardzo przydatnych rozwiązań. Kupmy wycieraczki dobrej jakości, które zbierają błoto i wodę. Do tego zorganizujmy miejsce, w którym osoby wchodzące będą mogły pozostawić swoje zabrudzone obuwie.

Praktyczne porady


Poza odkurzaniem kluczowe jest także mycie drewnianej podłogi. Raczej mamy tutaj na myśli przecieranie lekko wilgotną oraz odciśniętą dobrze szmatką bądź mopem. Mycie drewna bardzo dużą ilością wody nie wchodzi nawet w grę. Nawet jeżeli lakier, którym jest pokryta skutecznie powierzchnia, zabezpiecza go odpowiednio przed działaniem wilgoci, to lepiej tego unikajmy. Musimy pamiętać o tym, że parkiet drewniany nie jest litą oraz zwartą konstrukcją. Należy mieć świadomość, że jest to system desek ze sobą połączonych. Nie możemy dopuścić do przedostawania się kropelek wody w te właśnie połączenia. W innym wypadku w dalszej perspektywie będzie dochodziło do licznego zawilgocenia, pęcznienia drewna, a w konsekwencji także uszkodzenia podłogi. O odpowiednim czyszczeniu drewnianych podłóg warto nieco poczytać. Każda wskazówka może się okazać bardzo cenna.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.